SKONTAKTUJ SIĘZ NAMI

Kingston IronKey D300 najbardziej zaawansowana ochrona wrażliwych danych

03 wrzesień 2016 Bezpieczeństwo danychGrupa-IT

Kingston oferuje modele z systemem zarządzania i standardowe bez systemu zarządzania

W pamięci flash USB IronKey™ D300 firmy Kingston zastosowano zaawansowane zabezpieczenia wrażliwych danych, z których znana jest marka IronKey. Pamięć posiada certyfikat FIPS 140-2 Level 3 i wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES w trybie XTS. Jako dodatkowe zabezpieczenie w pamięci zastosowano cyfrowo podpisane oprogramowanie sprzętowe, gwarantujące odporność na próby odczytania metodą BadUSB oraz wymuszanie złożonego hasła1 z minimalną liczbą cech charakterystycznych, uniemożliwiające nieautoryzowany dostęp. Procesy szyfrowania i odszyfrowania danych odbywają się w układach pamięci i nie pozostawiają żadnych śladów w systemie, do którego podłączono urządzenie. Ponadto pamięć jest blokowana i formatowana po 10 nieudanych próbach wprowadzenia hasła, co zabezpiecza dane przed atakami metodą brute force.

Model przystosowany do zarządzania

Pamięć IronKey D300 dostępna jest w wersji przystosowanej do zarządzania za pomocą platformy IronKey EMS by DataLocker2 umożliwiającej centralne administrowanie regułami dostępu i użytkowania tysięcy urządzeń. Platforma może pracować w chmurze lub na serwerze przedsiębiorstwa – niezależnie od konfiguracji pozwala wymuszać reguły dotyczące poszczególnych pamięci, takie jak siła hasła i maksymalna liczba prób jego wprowadzenia oraz umożliwia administratorom zdalne dezaktywowanie zgubionych lub skradzionych pamięci, odzyskiwanie haseł itp.

Wszystkie modele

Zamknięta we wzmocnionej i zabezpieczonej obudowie z cynku pamięć IronKey D300 jest szczelnie otoczona żywicą epoksydową zapewniającą bezpieczeństwo fizyczne i uwidaczniającą próby ingerencji, co gwarantuje, że pamięć nie zawiedzie w nawet najbardziej wymagających sytuacjach. Pamięć można spersonalizować, jej obsługa jest bardzo prosta i spełnia ona wymagania normy IEC 60529 IXP83, czyli jest wodoszczelna do głębokości około 1,2 m. Pamięć IronKey D300 oferuje błyskawiczne przesyłanie danych dzięki technologii SuperSpeed (USB 3.0), czyli poziomu bezpieczeństwa nie obniżono kosztem prędkości, a dzięki doświadczeniu firmy Kingston w obszarze pamięci flash i najnowszych technologii pamięci flash NAND i kontrolerów nabywca ma pewność inwestycji w rozwiązanie, które nie zestarzeje się przez długie lata.

Najważniejsze informacje

  • Zaawansowane zabezpieczenia, z których znana jest marka IronKey
  • Dostępna wersja przystosowana do zarządzania za pomocą platformy IronKey EMS by DataLocker2
  • Wzmocniona i bezpieczna obudowa zgodna ze standardami IronKey
  • Szybkie przesyłanie danych dzięki zastosowaniu najnowszych technologii pamięci flash NAND i kontrolerów
  • Możliwość personalizacji
  • Prosta obsługa

 

Karta katalogowa - PDF

Podziel się: